Myconolak lakier do paznokci, leczniczy(50 mg/ml) - but. 2,5 ml

Substancja czynna Amorolfine
Nazwa preparatu Myconolak lakier do paznokci, leczniczy(50 mg/ml) - but. 2,5 ml
Producent Axxon
Zawartość opakowania but. 2,5 ml
Kod EAN 5909990929832
Refundowany nie
Bepłatny dla seniorów 75+ nie
Recepta produkt wydawany z apteki na podstawie recepty
Cena 78,40 PLN
Wskazania (w tym pkt 4.1 ChPL) Grzybica paznokci wywołana przez dermatofity, drożdże i pleśnie bez zajęcia macierzy paznokcia.
Dawkowanie Miejscowo. Lakier nakłada się na powierzchnię chorych paznokci u rąk lub stóp raz w tyg. Aplikacja 2 razy w tyg. może okazać się korzystna w niektórych przypadkach. Leczenie należy kontynuować do czasu regeneracji paznokci i całkowitego wyleczenia zaatakowanych chorobą powierzchni. Średni czas leczenia paznokci u rąk to 6 mies., a u nóg 9-12 mies. Ocena skuteczności leczenia zalecana jest w odstępach ok. 3-miesięcznych. Współistniejąca grzybica stóp powinna być leczona odpowiednim kremem przeciwgrzybiczym.
Pacjent powinien stosować lakier do paznokci w następujący sposób: 1. Bardzo ważne jest, by przed pierwszym zastosowaniem zakażone miejsca na paznokciu (szczególnie powierzchnię paznokcia) dokładnie spiłować, za pomocą załączonego pilniczka do paznokci. Następnie należy oczyścić i odtłuścić powierzchnię paznokcia, za pomocą wacika z alkoholem. Przed ponownym nałożeniem preparatu, zakażone paznokcie należy w zależności od potrzeb, ponownie opiłować, a następnie oczyścić wacikiem w celu usunięcia wszelkich pozostałości lakieru. Pilniczków używanych do zakażonych paznokci nie należy używać do paznokci zdrowych. 2. Za pomocą jednego z załączonych aplikatorów wielokrotnego użytku nanieść lakier równomiernie na całą powierzchnię zakażonych paznokci i pozostawić do wyschnięcia na 3-5 min. Po użyciu aplikator należy wyczyścić, używając tego samego wacika, którym wcześniej czyszczono paznokieć. W celu nałożenia lakieru na każdy leczony paznokieć, należy zanurzyć aplikator w butelce z lakierem, bez wycierania lakieru o szyjkę butelki.
Kompletny opis preparatu na pharmindex.pl

Wszystkie preparaty zawierające Amorolfine

Nazwa Opakowanie Odpłatność Cena ref. Cena 100%
Loceryl lakier do paznokci, leczniczy(50 mg/ml) - 2,5 ml 2,5 ml 100% (-) PLN 124,49 PLN
Myconolak lakier do paznokci, leczniczy(50 mg/ml) - but. 2,5 ml but. 2,5 ml 100% (-) PLN 78,40 PLN
Amorolak lakier do paznokci, leczniczy(50 mg/ml) - but. 3 ml but. 3 ml 100% (-) PLN 74,23 PLN
Funtrol lakier do paznokci, leczniczy(50 mg/ml) - but. 2,5 ml but. 2,5 ml 100% (-) PLN 57,27 PLN
Funtrol lakier do paznokci, leczniczy(50 mg/ml) - but. 5 ml but. 5 ml 100% (-) PLN 85,51 PLN